Νικηφορο ξεκινημα!
528
post-template-default,single,single-post,postid-528,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-3.0.2,woocommerce-no-js,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,columns-4,qode-theme-ver-28.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.9.0,vc_responsive

Με νίκη συνοδεύτηκε η πρώτη αγωνιστική της νέας περιόδου για την ομάδα μας.

Στο γήπεδο Αδριανής με αντίπαλο την ομάδα των Λεόντων Θεσσαλονίκης, η ομάδα μας επικράτησε με 4-0 σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από την εικοσάλεπτη διακοπή λόγω έντονης βροχόπτωσης στο δεύτερο ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε με κοντινό πλασέ μέσα από την περιοχή η Μαρασλή και μέσα σε πέντε λεπτά η ομάδα μας διπλασίασε τα τέρματα της με κοντινή προβολή της Ζήση μετά από εκτέλεση κόρνερ της Ghazaryan. Το ημίχρονο τελείωσε με μια ακόμη πολύ καλή ευκαιρία από την Μαρασλή που από κοντινή απόσταση δεν μπόρεσε να διπλασιάσει τα τέρματα της. Στο δεύτερο ημίχρονο οι κακές καιρικές συνθήκες δεν επέτρεψαν την διατήρηση του ρυθμού και από τις δύο ομάδες ενώ και η εικοσάλεπτη διακοπή στο 65 λεπτό ήταν καθοριστική για να μην δημιουργηθεί κάποια αξιόλογη ευκαιρία. Στο 75 λεπτό η διεθνής με την εθνική Αρμενίας Luiza Ghazaryan, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε τρία τα τέρματα της ομάδας για να έρθει στο 85 λεπτό, η νεαρή μόλις 13 χρόνων Μπιλορογλου, να σημειώσει το πρώτο της τέρμα στην παρθενική της εμφάνιση με την ομάδα μας. Ενδιάμεσα η ομάδα των Λεόντων έχασε δύο ευκαιρίες για να μειώσει το σκορ, με τη Ριζοπούλου να δείχνει τα αντανακλαστικά της και την ετοιμότητα της.

Να ευχηθούμε καλή συνέχεια στην ομάδα των Λεόντων η οποία παρά το νεαρό της ηλικίας των κοριτσιών παρουσίασε ένα αξιόμαχο και με πολύ ταλέντο σύνολο και έδειξε ότι έχει το μέλλον με το μέρος της.